Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak wspólnota zaciąga kredyt i wybiera zarząd

24 kwietnia 2006 | Prawo | RK
źródło: Nieznane

RZECZPOSPOLITA CZYTELNIKÓW Jak wspólnota zaciąga kredyt i wybiera zarząd Co zrobić, kiedy zarząd nie chce odejść? To jedno z bardzo wielu pytań dotyczących wspólnot mieszkaniowych, na które odpowiadał nasz ekspert Aleksander Snarski, prawnik z Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości. Aleksander Snarski UTRZYMANIE NIERUCHOMOŚCI WSPÓLNEJ

Jestem właścicielem lokalu użytkowego. Wspólnota mieszkaniowa nalicza mi opłatę za wywóz nieczystości (w kosztach eksploatacji). Tymczasem z lokalu nie korzystam od czterech lat. Czy powinna to robić?

TakKażdy właściciel lokalu ma obowiązek płacić na utrzymanie nieruchomości wspólnej, i to nawet wówczas, gdy z niej nie korzysta (art. 12 ust. 2 ustawy o własności lokali, dalej: ustawa). W tym celu uiszcza zaliczki, których wysokość jest proporcjonalna do posiadanego udziału w nieruchomości. Nie ma przy tym znaczenia, czy właściciel korzysta ze swojego lokalu.

JAK ROZWIĄZAĆ PROBLEMY Z ZARZĄDEM

Czy właściciele lokali mogą powierzyć zarząd (nie zarządzanie) spółdzielni mieszkaniowej?

Tak Mogą to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3822

Spis treści
Zamów abonament