Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jakie znaczenie ma staż pracy

24 kwietnia 2006 | Vademecum Rzeczpospolitej | GO
źródło: Nieznane

NA WYMIAR URLOPU WYPOCZYNKOWEGO WPŁYWA TEŻ OKRES NAUKI Jakie znaczenie ma staż pracy Gdy pracodawca udziela pracownikowi urlopu wypoczynkowego, musi przejrzeć dokładnie jego teczkę osobową. Nie może bowiem pominąć ani wcześniejszego zatrudnienia, ani szkoły, ani innych ważnych okoliczności (c) PAWEŁ GAŁKA

Do okresu, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego, zalicza się przede wszystkim okresy zatrudnienia. Inne okresy wlicza się tylko wtedy, gdy określają to przepisy szczególne. Aby ustalić staż pracy, od którego zależy długość urlopu pracownika, należy zsumować wszystkie poprzednie okresy jego zatrudnienia, bez względu na przerwy między nimi oraz sposób ustania stosunku pracy. Gdy pracownik pozostaje w dwóch lub więcej stosunkach pracy, do okresu zatrudnienia, od którego zależy urlop, wlicza się także okres poprzedniego niezakończonego zatrudnienia w części przypadającej przed nawiązaniem drugiego lub kolejnego stosunku pracy (art. 154 1 § 2 k.p.).

Dla ustalenia długości urlopu nie bierze się pod uwagę całego okresu zatrudnienia pracownika w dodatkowym miejscu pracy, a tylko tę jego część, która nie pokrywa się z okresem pracy u pracodawcy, który ustala wymiar wypoczynku.

PRZYKŁAD

Pracodawca A zatrudnił 1 lutego 2006 r. pracownika na czas nieokreślony na pół etatu. Doniósł on 1 kwietnia świadectwo pracy z firmy B, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3822

Spis treści
Zamów abonament