Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

GENIUSZ FUTBOLU

24 kwietnia 2006 | Dodatek Rzeczpospolitej | KG
źródło: Nieznane

BRAZYLIA: RONALDINHO GENIUSZ FUTBOLU Brazylijczycy nazywali Garrinchę "Radością narodu". Ronaldinho idzie w jego ślady. Ma ich poprowadzić do szóstego tytułu mistrza świata Ronaldinho jest wyjątkowy, przerasta wszystkich o głowę, panuje nad piłką jak nikt inny - tak mówi o nim Diego Maradona (c) ARMANDO FRANCA/AP

Frank Rijkaard przyznaje, że takiego piłkarza jeszcze nie widział: "Są chwile, że zapominam gdzie jestem. Mam prowadzić trening drużyny, nakazywać kolejne ćwiczenia, oceniać ich wykonanie. Łapię się jednak na tym, że przestaję się kontrolować. Stoję i patrzę z podziwem, co człowiek może zrobić z piłką". Trenerowi Barcelony, jednego z najlepszych klubów na świecie, a w przeszłości wybitnemu zawodnikowi, być może nie wypada przyznawać się do takiej słabości wobec podopiecznego, ale Rijkaard o to nie dba. Podczas meczów często klaszcze po zagraniach Brazylijczyka. Nie tylko Rijkaard uznaje go za geniusza futbolu. "Jeśli magia istnieje, pochodzi z Brazylii i nazywa się Ronaldinho" - piszą jego wielbiciele w Internecie. Komentator hiszpańskiej telewizji nazwał go kiedyś zjawiskiem paranormalnym, bo trudno uwierzyć, że można ośmieszać rywali z taką lekkością, w pełnym biegu. Mecze Barcelony, nazywanej często "latającym cyrkiem Ronaldinho", ogląda się teraz przede wszystkim dla niego.

Ulubiona zabawka

On nigdy nie ma dość zabawiania publiczności i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3822

Spis treści
Zamów abonament