Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Interes na wodzie spisany

24 kwietnia 2006 | Warszawa | AM MS
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

ŁOMIANKI Interes na wodzie spisany Mieszkańcy boją się, że burmistrz Łomianek chce sprzedać spółkę wodno-kanalizacyjną zagranicznemu inwestorowi. - Gdyby tak się stało, woda i ścieki znacznie by zdrożały - alarmują. Łomianki skanalizowane są tylko w ok. 30 procentach. W ubiegłym roku położono tu niewiele ponad kilometr rur (c) JAKUB OSTAŁOWSKI

To tylko jeden z zarzutów pod adresem burmistrza Łucjana Sokołowskiego. Mieszkańcy wymieniają kolejne: zbyt duże zadłużenie gminy, kontrowersyjne inwestycje i ślimacząca się rozbudowa kanalizacji.

Burmistrz nie przejmuje się zarzutami. -Tak, tak, słyszałem o moich niecnych zamiarach. Takie paszkwile czytuję w lokalnych gazetkach wrzucanych do skrzynek pocztowych - bagatelizuje.

Ankieterzy z wodociągów

Andrzej Rusiecki z Komitetu Obywatelskiego Łomianek jest pewien, że burmistrz konsekwentnie przygotowuje spółkę wodno-kanalizacyjną do przejęcia przez obcy kapitał. Na dowód pokazuje odpis aktu notarialnego, przy sporządzaniu którego miał być obecny tłumacz przysięgły.

- Niepokojące jest to, że o majątku miasta i gminy - 100-procentowego właściciela spółki - decyduje jednoosobowo burmistrz. Nie kontroluje go...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3822

Spis treści
Zamów abonament