Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od wygranej z zagranicy płaci się w Polsce

24 kwietnia 2006 | Prawo | il

PODATKI Zwolnienia i ryczałt tylko dla uczestników krajowych gier losowych Od wygranej z zagranicy płaci się w Polsce Dochody w postaci nagród (wygranych) w grach losowych w Internecie są opodatkowane w Polsce na ogólnych zasadach, nawet jeśli organizator gry przysyła je z zagranicy. Trzeba się rozliczyć z nich z polskim fiskusem w zeznaniu podatkowym.

W świetle umów o unikaniu podwójnego opodatkowania tego rodzaju wygrane jako tzw. inne dochody są z reguły opodatkowane tylko w kraju ich odbiorcy, jeśli więc trafią do szczęśliwców mających miejsce zamieszkania w Polsce - ucieszy się polski fiskus.

Poza polskimi zwolnieniami

Inaczej, niż często myślą polscy uczestnicy gier losowych organizowanych przez Internet, wygrane nie są objęte zwolnieniami przewidzianymi w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tak więc zapisane w art. 21 ust....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3822

Spis treści
Zamów abonament