Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po rozstaniu mieszkanie do podziału

04 października 2008 | Prawo | Izabela Lewandowska

Zasady rozstrzygania, czy dane dobro należy do majątku wspólnego małżonków czy do majątku osobistego, dotyczą także mieszkania nabytego w trakcie małżeństwa

Czytelniczka po rozwodzie wystąpiła do sądu o podział majątku wspólnego, na który składa się przede wszystkim spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego kupione w 2001 r. podczas trwania małżeństwa. Prawo do niego zostało notarialnie zapisane jako własność jej oraz byłego męża nabyte z majątku dorobkowego. Jednakże za mieszkanie zapłacili teściowie. Ani czytelniczka, ani jej mąż nie podpisali z nimi umowy darowizny ani żadnej innej. Czy w takiej sytuacji sąd potraktuje mieszkanie jako nabyte z majątku dorobkowego? Czy też były mąż może dowodzić przed sądem, że pieniądze na zakup pochodziły z darowizny rodziców, a zatem mieszkanie jest jego?

Darowizna jest majątkiem osobistym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8134

Spis treści
Zamów abonament