Nie ma przychodu, gdy strój służy tylko do pracy
Jeśli firma przekazuje pracownikowi ubranie wyłącznie do celów służbowych, to nie musi doliczać jego wartości do pensji i potrącać zaliczki na podatek
Osoba, która może korzystać z firmowego stroju tylko w pracy, nie uzyskuje bowiem żadnej korzyści. Nie ma więc przychodu podatkowego.
Nie ma korzyści
Przychód z nieodpłatnego świadczenia powstaje tylko wtedy, gdy mamy z niego jakąś korzyść. Czy zyskujemy coś, jeśli dostajemy ubranie, które musimy nosić w pracy, ale nie możemy go używać po godzinach? Nie, co potwierdzają też interpretacje organów podatkowych.
Spójrzmy przykładowo na sprawę rozpatrzoną przez Pierwszy Urząd Skarbowy Łódź-Górna w interpretacji z 14 sierpnia 2007 r. (I-415/86/07). Przedsiębiorca prowadzi salon sprzedaży, handlując wyrobami określonej marki.
Jeden z jego obowiązków to zapewnienie pracownikom jednolitych ubrań oznaczonych właśnie tą marką. Noszą je tylko w pracy i po dwóch miesiącach zwracają. Zasady przydziału, korzystania i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta