Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wynagrodzenie minimalne zamiast zerowego

05 marca 2009 | Gazeta prawa i podatków | Wiesława Moczydłowska

Nasza pracownica zamierza odejść na emeryturę. Kompletujemy odpowiednią dokumentację. Przez pewien okres była ona zatrudniona w nieistniejącej już firmie na etacie i nie ma możliwości udowodnienia wysokości uzyskiwanego wynagrodzenia. Co zrobić w takiej sytuacji, czy ZUS zaliczy ten okres?

Tak.Od 1 stycznia 2009 r. osobom, które w okresie wskazywanym do ustalenia podstawy wymiaru świadczenia wykonywały pracę w ramach stosunku pracy, ale nie mają możliwości udowodnienia wysokości uzyskiwanego wynagrodzenia, ZUS przyjmuje w każdym roku, w którym była wykonywana ta praca, obowiązujące wówczas minimalne wynagrodzenie pracowników. Dotyczy to nie tylko osób, które, począwszy od 1 stycznia 2009 r., będą się ubiegały o emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy po raz pierwszy. Chodzi też o te, które już mają ustalone prawo do świadczenia,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8259

Spis treści
Zamów abonament