Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pro: Rockowy Cezar Kontra: Zgorzkniały dinozaur

03 kwietnia 1996 | Kultura | JC MD

Pro: Rockowy Cezar Kontra: Zgorzkniały dinozaur

Każda nowa płyta Lou Reeda jest wydarzeniem wykraczającym poza opłotki rockowego światka. Jego niepowtarzalny styl łączący niedbałość aranżacji z osobistym charakterem tekstów przykuwa uwagę nawet tych, którzy na co dzień unikają dźwięku rzężących jak tarczowa piła elektrycznych gitar. To także atut najnowszego, nagranego na żywo, choć bez udziału publiczności, albumu "Set The Twilight Reeling". Jeszcze raz potwierdziła się prawda, że umieszczenie Lou Reeda w panteonie sław rocka, okrzyknięcie go ojcem chrzestnym punk rocka nie było kaprysem fanów i krytyki. Zasłużył na to.

Lou Reeda można też nazwać "żywą legendą" -- gdyby banalny charaktar tego komplementu nie kłócił się z burzliwą biografią muzyka i człowieka. Wielką muzyczną prowokacją był już współtworzony przez niego w latach 60. zespół The Velvet Underground. Kontestując uładzone piosenki amerykańskich i brytyjskich idoli, stał się w 10 lat później inspiracją dla grupy zbuntowanych brytyjskich zespołów z Sex Pistols na czele. To właśnie one pod wpływem Lou Reeda dokonały rewolucji na rockowym rynku. Symbolicznym wyrazem awangardowości poczynań Lou Reeda była również...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 716

Spis treści
Zamów abonament