Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W pięć dni dookoła świata

03 kwietnia 1996 | Gazeta | WP

Interes za 370 miliardów dolarów

W pięć dni dookoła świata

Przez pięć dni marca w Berlinie działało największe biuro podróży na świecie -- Międzynarodowa Giełda Turystyczna (ITB) , tradycyjne targi wdziedzinie turystyki, podróży i wypoczynku. Berlińska giełda jest barometrem światowych trendów, łączy charakter fachowej imprezy z wielkim folklorystycznym widowiskiem.

Jubileuszowa, 30. już giełda pobiła wszelkie dotychczasowe rekordy, podobnie zresztą jak światowa turystyka. Na berlińskie targi przyjechało 6125 wystawców ze 176 krajów. Były reprezentowane krajowe i regionalne władze i organizacje turystyczne, biura podróży, przewoźnicy, hotele, wydawnictwa, ubezpieczenia, systemy łączności i rezerwacji, kąpieliska, uzdrowiska, parki narodowe i wszelkie branże pokrewne. W toku giełdy, spotkań, konferencji niemal wszystkie kraje, regiony ikontynenty przedstawiały swoje uroki i walory, prezentowały folklor i kuchnię, ofertę kulturalną, sportową i rekreacyjną.

Turystyka nadal należy do najprężniej rozwijających się dziedzin gospodarki światowej. W skali całego świata odnotowano w 1995 r. 567 milionów tzw....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 716

Spis treści
Zamów abonament