Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zarządzenie ministra finansów z 21 marca 1996 r.

03 kwietnia 1996 | Prawo | DP

Zarządzenie ministra finansów z 21 marca 1996 r.

w sprawie sposobu obliczania wpłat zakładów ubezpieczeń na pokrycie kosztów nadzoru nad działalnością ubezpieczeniową i brokerską oraz kosztów działalności rzecznika ubezpieczonych i jego Biura, terminów uiszczenia wpłat i wysokości odsetek za ich nieuiszczenie w terminie oraz podziału tych wpłat na organ nadzoru, rzecznika ubezpieczonych i jego Biuro

Napodstawieart. 84 ust. 4 ustawyz 28 lipca 1990 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 1996 r. nr 11, poz. 62) zarządza się, co następuje:

§ 1. Zakłady ubezpieczeń ponoszą koszty nadzoru nad działalnością ubezpieczeniową i brokerską oraz koszty działalności rzecznika ubezpieczonych i jego Biura proporcjonalnie do ich udziału w składce brutto przypisanej w danym roku kalendarzowym wszystkich zakładów ubezpieczeniowych działających na podstawie zezwolenia, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z 28 lipca 1990 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. z 1996 r. nr 11, poz. 62) .

§ 2. Do 31 sierpnia każdego roku ogłasza się w Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Finansów, w formie obwieszczenia, wysokość:

1) składki przypisanej brutto wszystkich zakładów ubezpieczeń,

2) kosztów nadzoru nad działalnością ubezpieczeniową i brokerską,

3) kosztów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 716

Spis treści
Zamów abonament