Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brak reguły

03 kwietnia 1996 | Ekonomia | TŚ

Rekomendacje a rynek

Brak reguły

W lutym 42 spółki zrynku podstawowego i cztery zrynku równoległego doczekały się rekomendacji krajowych i zachodnich analityków. Wydarzeniem jest rekomendacja "kupuj" udzielona Jutrzence przez brytyjską firmę maklerską Carnegie. Jest to pierwsza znana autorowi tego tekstu rekomendacja zagranicznych analityków dla spółki z rynku równoległego.

Liderami pod względem liczby lutowych rekomendacji były banki: BIG, BPH, BSK i BRE oraz spółki oponiarskie. Uzyskały one cztery iwięcej rekomendacji. Spośród spółek jednoznacznie rekomendowanych do zakupu w końcu 1995 r. -- BRE, Dębica, Irena, BFK, Kable, Polfa Kutno, Polifarb Cieszyn, Stomil Olsztyn -- żadna nie znalazła się w pierwszej piątce firm o największym procentowym przyroście kursu akcji w br. Największymi przyrostami kursu od końca grudnia ub. r. na rynku podstawowym mogą się poszczycić: Animex, Rolimpex, Agros, Computer Land i Elektrim. Animex i Rolimpex w listopadzie i grudniu nie miały żadnych rekomendacji od banków inwestycyjnych idomów maklerskich wymienionych w tabeli. Agros miał rekomendacje "trzymaj" i "sprzedaj", Computer Land -- "kupuj", a Elektrim -- "kupuj" i "trzymaj".

Najwięksi spadkowicze w okresie ostatnich trzech miesięcy na rynku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 716

Spis treści
Zamów abonament