Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O płacach wiedza tajemna

03 kwietnia 1996 | Moja Kariera | AG

Tylko nieliczni wiedzą, ile zarabia się na poszczególnych stanowiskach

O płacach wiedza tajemna

"Dyrektora handlowego do pracy w Sankt Petersburgu, uposażenie 18 000 dolarów rocznie + udział w zysku, poszukuje. .. " -- i podana nazwa firmy. Tej treści ogłoszenie ukazało się niedawno w naszej gazecie. Był to jeden z nielicznych anonsów podający wysokość wynagrodzenia proponowanego specjaliście. Regułą są inseraty zachęcające kandydatów wszystkim poza wysokością uposażenia. W krajach zachodnich, np. w Anglii informacja o proponowanej pensji stanowi z reguły nieodłączny element ogłoszenia.

Zarobki -- sprawa wstydliwa

Dagmara Izbicka, starszy konsultant działu doradztwa personalnego w Coopers & Lybrand, mówi, że rynek pracy jest niestabilny, co sprawia, że na takim samym lub podobnym stanowisku można otrzymać znacznie różniące się od siebie wynagrodzenia. Z tego powodu w wielu firmach wysokość zarobków traktuje się jako sprawę wstydliwą. W tej sytuacji trudno byłoby zachęcać klientów do podawania proponowanych wynagrodzeń w ogłoszeniach prasowych. Stanie się to zapewne możliwe dopiero wtedy, gdy spłaszczone zostaną kominy płacowe i tym samym ograniczona rotacja kadr, zwłaszcza między bezpośrednio konkurującymi ze sobą firmami.

Potwierdzają to doświadczenia agencji doradztwa personalnego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 716

Spis treści
Zamów abonament