Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szczęśliwy Magic

03 kwietnia 1996 | Sport | TW

Szczęśliwy Magic

Po stwierdzeniu w 1991 r. , że jest nosicielem wirusa HIV, słynny koszykarz Earvin Magic Johnson przerwał natychmiast swoją dwunastoletnią karierę w Lakers z Los Angeles, czołowej drużynie NBA. Musiał odejść z boiska, gdyż na ówczesnym etapie wiedzy o AIDS inni gracze obawiali się, że może ich zarazić. Walcząc z przykrymi okolicznościami związanymi z chorobą, wzmocnił więzi rodzinne, stał się współwłaścicielem Lakers i biznesmenem. Dwa miesiące temu, w wieku lat 36, powrócił po kilku latach przerwy do swej drużyny. Poniższy tekst oparty jest na wypowiedziach Magica Johnsona dla mediów amerykańskich, nie tylko dla prasy sportowej, lecz także dla gazety "US Today" oraz telewizyjnego magazynu reporterskiego sieci NBC "Dateline".

"Już się nie boję"

"Byłem przerażony, gdy po raz pierwszy powiedziano mi, że jestem nosicielem HIV. Lecz dziś nie boję się już niczego. Zdaję sobie przecież sprawę, na czym polega AIDS. Z wyjątkiem tego, że jest we mnie wirus, nie mam żadnych objawów AIDS. Bóg mnie błogosławi i pomaga mi. Ćwiczę znacznie intensywnej niż kiedyś. Nie pamiętam nawet, że jestem chory, i myślę o tym dopiero, gdy ludzie znowu pytają mnie, jak się czuję. Czy mam płakać każdego dnia? Czy mam być zdenerwowany? Czy mam odnaleźć kobietę, która zaraziła mnie wirusem, i zemścić się na niej?...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 716

Spis treści
Zamów abonament