Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O ugodzie bankowej raz jeszcze

03 kwietnia 1996 | Prawo | KH

O ugodzie bankowej raz jeszcze

W "Rzeczpospolitej" z 20 marca br. ukazał się ciekawy artykuł sędziego Wojciecha Michalewicza "Pożegnanie z ugodą bankową", który skłania do kilku polemicznych uwag.

Autor zwrócił uwagę, iż zakończył się etap wszczynania bankowych postępowań ugodowych, ale to nie oznacza, iż ustawa z 3 lutego 1993 r. o restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków oraz o zmianie niektórych ustaw przestała obowiązywać. Tego typu informacje i stwierdzenia niestety pojawiły się ostatnio w wielu publikacjach. Poza wskazanym w tekście W. Michalewicza faktem, iż postępowania wszczęte pod rządami ustawy toczą się dalej według jej postanowień (ale jeśli tak, to z ugodą bankową jeszcze się nie żegnamy, mimo zapowiedzi w tytule! ) dodać należy, iż ustawa restrukturyzacyjna uregulowała także sprawy sprzedaży wymagalnych wierzytelności bankowych i zmiany wierzytelności na akcje lub udziały prywatyzowanych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 716

Spis treści
Zamów abonament