Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wartość akcji Espebepe nadal spada

03 kwietnia 1996 | Ekonomia | PW

Dwie redukcje kupna

Wartość akcji Espebepe nadal spada

Rynek akcji

Mimo że potaniała wczoraj większość walorów, zanotowano dwie redukcje kupna -- Animex i Dom Plast. W ofercie specjalista zgłosił kupno 127 tys. akcji Animexu (bez odzewu) , podczas gdy w trakcie sesji właściciela zmieniło tylko 81 walorów tej spółki. Dom Plast stał się ostatnio ulubionym papierem spekulantów giełdowych. Przy niskiej płynności akcji tej firmy podciąganie do góry jej kursu nie jest zbyt trudne. Ciekawe, jak długo kurs akcji słupskiej spółki będzie szedł do góry, zważywszy że wskaźnik C/ WK wynosi już 3, 51, natomiast C/ Z-- 37, 1.

Drugi raz z rzędu maksymalnie potaniały papiery Espebepe. Jednak oferta sprzedaży, chociaż niezbyt duża, została wczoraj wyczerpana. O 14, 5 proc. potaniały walory PPABanku, jednak należy pamiętać, że kurs akcji banku został wczoraj skorygowany wzwiązku z ustaleniem w poniedziałek praw poboru nowej emisji. Przypomnijmy, że cena emisyjna nowych akcji wynosi 15, 5 zł. Walory Jutrzenki znowu osiągnęły najwyższą wartość od roku. Wartość WIG spadła o 0, 5 proc. do 11 434, 8 pkt. , WIG 20 o 0, 2 proc. do 1218, 4 pkt. , natomiast WIRR wzrosła o 0, 9 proc. do 1392, 7 pkt.

W trakcie oferty zrealizowano na rynku podstawowym 126 zleceń (na równoległym 16) , wartość obrotów wyniosła 5 mln 502 tys. zł (1...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 716

Spis treści
Zamów abonament