Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyznanie win

03 kwietnia 1996 | Media, Internet | BM

Wokół sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Wyznanie win

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wykonała swój ustawowy obowiązek, to znaczy złożyła sprawozdanie z rocznej działalności. Nieco później niż w latach ubiegłych -- poprzednio terminem nieprzekraczalnym był 15 marca -- sprawozdanie oraz dokumenty mu towarzyszące trafiły do Sejmu, Senatu i prezydenta.

Nad efektami pracy Rady będą teraz debatować politycy. Jednak na razie otrzymali niekompletne sprawozdanie, jak poinformował media Bolesław Sulik, przewodniczacy Rady. Dopiero za kilka tygodni Krajowa Rada zamierza złożyć parlamentowi oraz prezydentowi dokumenty zawierające informacje o rozstrzygnięciach drugiego konkursu o koncesje radiowe i telewizyjne. Dziwić może, że Rada w taki sposób -- półoficjalny -- chce powiadomić polityków o najważniejszym swoim zajęciu w ubiegłym roku: o przebiegu procesu koncesyjnego. Ciekawe, czy parlamentarzyści zgodzą się rozpatrywać działalność Rady w dwóch częściach, czy poczekają kilka tygodni, czy też uznają za niepoważne składanie sprawozdania "po kawałku" i nie będą wstrzymywać się z debatą do momentu złożenia dodatkowych dokumentów.

Te brakujące aneksy leżą zapewne u źródła piątkowej wypowiedzi Bolesława Sulika, który podkreślił, że w sprawozdaniu mniej jest relacji z dokonań, a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 716

Spis treści
Zamów abonament