Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

03 kwietnia 1996 | Świat | TS

Informacje

Minister Dobrzański z roboczą wizytą w Moskwie

Minister obrony Stanisław Dobrzański we wtorek przybył do Moskwy z jednodniową wizytą roboczą. Jak podała PAP, w środę minister będzie rozmawiać z ministrem obrony Rosji Pawłem Graczowem, spotka się także z szefem sztabu gen. Michaiłem Kolesnikowem i cywilnym wiceministrem obrony Andriejem Kokoszynem. Zaplanowano również rozmowy z kierownictwem "Roswoorużenija" -- firmy zajmującej się handlem bronią.

Primakow: rozszerzenie NATO nie jest przesądzone

Rosyjski minister spraw zagranicznych Jewgienij Primakow uważa, że "pogodzenie się z przesunięciem NATO na Wschód jest sprzeczne zinteresami narodowymi Rosji". Taką opinię, według PAP, wyraził w wywiadzie, który ukazał się we wtorek w dzienniku "Krasnaja Zwiezda". Primakow stwierdził, że rozszerzenie NATO nie jest w żadnym wypadku sprawą przesądzoną, ale z góry zapowiedział, iż Rosja zareaguje na nie w sposób "adekwatny". Przyznał, że Rosja nie ma takich możliwości dyplomatycznych, jakie niegdyś miał Związek Radziecki, ale mimo wszystko, zauważył, "jest ona wielkim mocarstwem".

Tajwan odwołuje manewry

Rząd tajwański postanowił odłożyć na później manewry, które miano przeprowadzić w kwietniu w Cieśninie Tajwańskiej. Krok ten, jak poinformował...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 716

Spis treści
Zamów abonament