Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Portret czy karykatura

03 kwietnia 1996 | Kultura | KM

Ludzie Roku 1995/ 96 w Polsce

Portret czy karykatura

333 osobami zainteresowali się autorzy wydanej właśnie przez spółkę Test książki o mówiącym wszystko tytule "Ludzie Roku 1995/ 96 w Polsce". Najwięcej jest wśród nich naukowców -- 59 i ludzi biznesu -- 57, następnie twórców kultury -- 47 i polityków -- 41, a w dalszej kolejności: znanych dziennikarzy -- 28, wojskowych i policjantów -- 24, tyleż samo prawników -- 24, sportowców -- 22, dyplomatów -- 17 i wykonawców rozrywkowych -- 14.

Już same te bloki tematyczne nasuwają pewne wątpliwości. Trudno np. zrozumieć, dlaczego wyodrębniono wykonawców rozrywkowych, zaliczając do nich Jerzego Owsiaka, który -- jak się zdaje -- dawno przestał być showmanem. Nie wiem też, czy człowiekiem roku uznać można Ewę Kuklińską, z tej tylko racji, że nagrodzona została "Złotą Perłą" dla Najelegantszej Polki i która podobno "swoim ubiorem, elegancją, stylem bycia może służyć za wzór dla ogółu społeczeństwa".

Zdawać by się mogło, że najbardziej wymierną dziedziną naszego życia jest sport, i tu jednak zdarzają się niespodzianki. Oto człowiekiem ubiegłego roku był ponoć Mateusz Kusznierewicz. Rzeczywiście, ten młody żeglarz odniósł znaczące sukcesy w 1995 r. , został mistrzem Europy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 716

Spis treści
Zamów abonament