Najlepsza polska tenisistka atakowała niemal z każdego miejsca kortu
autor zdjęcia: Andrzej Szkocki
źródło: Głos Szczeciński

Agnieszka Radwańska wygrywa. Porażki Marty Domachowskiej i deblistów

Starsza z sióstr Radwańskich wygrała z Marią-Jose Martinez Sanchez 7:5, 6:1. Długich opisów nie potrzeba – najlepsza polska tenisistka postanowiła zwyciężyć stylowo i zdążyć przed zmierzchem. Biegała zatem do siatki, atakowała niemal z każdego miejsca, punkty zdobywała prawie bez zacięć. Prawie, bo w pierwszym secie prowadziła 5:2, ale straciła trzy gemy i o kilkanaście minut spóźniła powrót do szatni.

W tym zwycięstwie była zawodowa pewność siebie, jeśli czegoś brakowało, to tylko łagodniejszej miny. Może sroga twarz to sposób na straszenie rywalek, ale chyba niepotrzebny – Hiszpanka dwojga imion i dwojga nazwisk była bezradna także bez straszenia. Teraz czas na walkę Agnieszki z Chinką Shuai Peng (36. WTA). Grały rok temu w Indian Wells, w trzech setach wygrała Polka.

Drugi dzień Wimbledonu zakończył się dobrze, ale wcześniej trzeba było przeżyć dwa rozczarowania. Najpierw odpadła Marta Domachowska. Anabel Medina Garrigues zwyciężyła ją 3:6, 6:3, 6:4. Grały na korcie nr 5, skromnym, ale blisko głównego wejścia do klubu.

Widzowie oblepili wąskie przejścia, tenisistki...