Zarządzanie szpitalem to negocjacje, rozwiązywanie konfliktów i budowa biznesplanu
Dobrze wykształconych menedżerów służby zdrowia ciągle brakuje, a ofert pracy dla nich jest dwa razy więcej niż dla osób jej poszukujących. Dlatego studia z zakresu zdrowia publicznego i zarządzania ochroną zdrowia cieszą się ogromną popularnością
Kierować szpitalem lub przychodnią, zatrudniać świetnych lekarzy i świadczyć usługi medyczne na najwyższym poziomie – to marzenie wielu studentów, którzy chcą zostać menedżerami służby zdrowia. Właśnie z myślą o takich osobach uczelnie wyższe zmieniają swoją ofertę studiów i uruchamiają nowe kierunki, m.in. zarządzanie ochroną zdrowia, zdrowie publiczne, promocję zdrowia.
Doświadczona kadra
Sabrina Niziołek w ubiegłym roku ukończyła podyplomowe studia z zarządzania ochroną zdrowia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. – Studia dały mi możliwość poszerzenia kwalifikacji zawodowych, co jest niezwykle ważne na wymagającym rynku pracy. Jestem szczególnie zadowolona z bardzo dobrego kontaktu z prowadzącymi zajęcia, którzy oprócz przygotowania teoretycznego mają również ogromne doświadczenie zawodowe – opowiada absolwentka.
Studia oferują niezbędną wiedzę menedżerską i pozwalają na doskonalenie umiejętności koniecznych do zarządzania publicznymi i niepublicznymi placówkami opieki zdrowotnej. – Zarządzanie to przede wszystkim praca z ludźmi, dlatego szczególną korzyścią realizowanego programu są elementy zarządzania zasobami ludzkimi, prowadzenia negocjacji, a także radzenia sobie z trudnymi sytuacjami – mówi Anna Jóźwicka z Działu Studiów Podyplomowych i Szkoleń Wyższej Szkoły...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta