Szef zwolni chorego, który zbyt długo nie powiadomił, że przebywa na L 4
Pracodawca ma prawo dyscyplinarnie rozstać się z tym, kto ciężko naruszył swoje podstawowe obowiązki. Tak będzie, jeśli podwładny z nieznanych powodów nie usprawiedliwia absencji
Czy można rozwiązać umowę o pracę w trybie art. 52 kodeksu pracy ze względu na znaczne opóźnienie pracownika w dostarczeniu zaświadczenia lekarskiego o czasowej niezdolności do pracy (po 18 dniach)?
Jednocześnie podwładny nie podał przyczyn opóźnienia. Natomiast w regulaminie pracy istnieje zapis,, zgodnie z którym zakład ma prawo do rozwiązania umowy w przypadku nieusprawiedliwienia swojej nieobecności w takich okolicznościach – pyta czytelnik.
Przepis art. 52 § kodeksu pracy, określając przyczyny rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, w pkt 1 wskazuje na ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta