Dobór sprzętu narciarskiego
Narciarstwo jest sportem, którego nie da się uprawiać bez odpowiedniego sprzętu. Czy jego dobór ma wpływ na bezpieczeństwo narciarza?
Czy źle dobrane narty rzeczywiście przeszkodzą nam w postępach w nauce? Czy buty narciarskie muszą być za duże, by, jak mówi babcia, można było założyć dwie pary skarpet i nie zmarznąć? Czy na początku nauki warto kupić sprzęt z najnowszej kolekcji topowej firmy, czy może na pierwsze ślizgi wziąć coś z wypożyczalni?
Niemal każdy narciarz spotkał się na początku swojej zimowej przygody z podobnymi pytaniami. Jest wiele teorii, czy konieczne jest kupowanie na początek kompletnego sprzętu narciarskiego. Jedni twierdzą, że nie warto, bo przecież są wypożyczalnie, w których za stosunkowo niewielkie pieniądze można sprawdzić, czy narciarstwo to sport dla nas. Inni twierdzą, że jest to kwestia zasobności portfela, a inni po prostu chcą mieć swój własny sprzęt. Pewnie każdy ma trochę racji, ale bez względu na to, czy będzie to nowy, czy używany sprzęt – ze sklepu, z giełdy, z komisu czy po starszym bracie – jedno jest pewne – musi być odpowiednio dobrany do naszych predyspozycji fizycznych, wieku oraz umiejętności.
Można też zastanowić się nad kupieniem części sprzętu nowego (np. butów narciarskich, kombinezonu i kasku), a pozostałe elementy wypożyczyć. Odpada, a przynajmniej rozkłada się w czasie, część kosztów, a my zyskujemy poczucie komfortu i higieny. Mało kto nie ma nic przeciwko używaniu cudzych butów czy kasku.
Jeśli zdecydujemy się już na jakąś opcję, wypożyczenie czy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta