Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jej zielone ścieżki

15 stycznia 2010 | Życie Warszawy | Jolanta Gajda-Zadworna
Anna  Onichimowska  to autorka  m.in. „Snu,  który odszedł”, (Książka Roku 2001), „Dnia czekolady”,  (nagrodzonego w konkursie  im. Astrid  Lindgren),  „Najwyższej  góry świata” (wpisanej na Międzynarodową Honorową Listę im. Andersena) czy „Hera, moja miłość” (powieści dla nastolatków wpisanej  na listę międzykulturowego projektu UE BARFIE)
autor zdjęcia: Seweryn Sołtys
źródło: Fotorzepa
Anna Onichimowska to autorka m.in. „Snu, który odszedł”, (Książka Roku 2001), „Dnia czekolady”, (nagrodzonego w konkursie im. Astrid Lindgren), „Najwyższej góry świata” (wpisanej na Międzynarodową Honorową Listę im. Andersena) czy „Hera, moja miłość” (powieści dla nastolatków wpisanej na listę międzykulturowego projektu UE BARFIE)

Ucieczki do Łazienek, tropienie przygód na Polu Mokotowskim i zbieranie olszówek tuż przy domu. Takie wspomnienia z miasta ma Anna Onichimowska, autorka książek, sztuk oraz słuchowisk dla dzieci i młodzieży.

Małą Anię sfotografowaną przy ulicy Wawelskiej zobaczyć można na okładce wydanej właśnie zabawnej dwustronnej książeczki. Na jej awersie dziecięcą zadziorność prezentuje uchwycony w biegu Grześ Kasdepke. Para lubianych autorów zdecydowała się opowiedzieć czytelnikom o własnym dzieciństwie. Sięgnęła do pamięci i rodzinnych albumów, a także pomysłowości Joanny Olech i Oli Cieślak, odpowiedzialnych za formę graficzną.

W „warszawskiej” części książeczki (pan Grzegorz urodził się w Białymstoku) pojawiają się miejsca bliskie pani Ani. Nam opowiedziała o nich nieco więcej.

Piękne okoliczności przyrody

Pierwszymi znajomymi miejscami były dla niej ulica Wawelska i znajdujący się w pobliżu jej domu skwer im. Marii Skłodowskiej-Curie.

– Kiedyś wydawał mi się całkiem sporym parkiem – wspomina.

Niespecjalnie ruchliwa – dziś trudno w to uwierzyć – Wawelska skłaniała...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8523

Spis treści
Zamów abonament