Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na nowej liście płac nie ma większych zmian

20 stycznia 2010 | Gazeta prawa i podatków | Sylwia Gortyńska

Do rozliczenia wynagrodzeń w 2010 r. potrzebna jest znajomość obowiązujących wskaźników. W tym roku jednak nie zmieniły się koszty uzyskania przychodu ani skala podatkowa. Inna jest natomiast minimalna płaca

Jeśli pracownicy zatrudnieni na pełen etat są nagradzani stawką minimalnego wynagrodzenia, to jego wysokość w stosunku do poprzedniego roku wzrosła o 41 zł. W 2009 r. było to 1276 zł, teraz jest to 1317 zł.

Jak obliczyć jego wynagrodzenie do wypłaty?

Potrzebujemy do tego kwoty kosztów uzyskania przychodów. Jeżeli jest to pracownik mieszkający w tej samej miejscowości, gdzie znajduje się zakład pracy, i uzyskujący przychody od jednej firmy, to wynoszą one, tak jak w roku ubiegłym, 111,25 zł miesięcznie, a 1335 zł rocznie.

Natomiast jeśli miejsce stałego lub czasowego zamieszkania podatnika jest położone poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy, a podatnik nie uzyskuje dodatku za rozłąkę, to koszty wynoszą 139,06 zł (a za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8527

Spis treści
Zamów abonament