Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czego nie ujawnia ratusz

20 stycznia 2010 | Życie Warszawy | Maciej Miłosz

Urzędnicy od niemal trzech miesięcy nie chcą ujawnić radnym, kto w gabinecie Hanny Gronkiewicz-Waltz pracuje na umowy-zlecenia i o dzieło. W Lublinie podobne dane bez problemów podano

W październiku radny PiS Jarosław Krajewski próbował dowiedzieć się, kogo zatrudnia prezydent miasta nie na etat. Pytanie uzasadniał tym, że warto, by warszawiacy „mieli świadomość, na jakie cele są przeznaczone środki pochodzące z szeroko pojętych danin publicznych”.

– Mam przypuszczenie, że dla gabinetu mogli pracować bliżsi lub dalsi znajomi czołowych polityków miejskich – tłumaczy Krajewski.

Trudne pytania

Odpowiedź dostał kilka dni temu, po prawie trzech miesiącach. Urzędnicy odmówili ujawnienia danych, twierdząc m.in., że nie ma powodu, by przyjąć, że sposób wydawania pieniędzy przez jednostkę samorządu może być...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8527

Spis treści
Zamów abonament