Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prywatyzacja PKP IC zawieszona

20 stycznia 2010 | Ekonomia | Agnieszka Stefańska
Ten rok spółka może zakończyć na minusie. Na uruchomieniu  Interregio przez Przewozy Regionalne straciła kilkadziesiąt mln zł.∑
źródło: Rzeczpospolita
Ten rok spółka może zakończyć na minusie. Na uruchomieniu Interregio przez Przewozy Regionalne straciła kilkadziesiąt mln zł.∑

Sprzedaż PKP InterCity jest na razie niemożliwa. Potrzebna jest nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym

– PKP InterCity nie zostanie sprywatyzowane w I kwartale 2010 roku – mówi „Rz” Andrzej Wach, prezes PKP SA. – Obecne regulacje rynku są niewystarczające, nie uwzględniają jego aspektu ekonomicznego.

Zdaniem szefa grupy PKP obecnie obowiązujące regulacje na rynku mogą utrudnić znalezienie inwestora dla spółki z grupy PKP, obsługującej pociągi ekspresowe i pospieszne. – Łatwiej znajdziemy chętnych na akcje PKP InterCity, jeżeli będą jasne zasady funkcjonowania rynku, na którym działa spółka – mówi Wach. Jak wyjaśni, potrzebne są takie przepisy, które będą chronić przewoźników funkcjonujących na rynku i jednocześnie korzystających z dotacji publicznych, w przypadku wejścia na rynek nowych graczy.

– Nie może się powtórzyć sytuacja z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8527

Spis treści
Zamów abonament