Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miał ministrów na posyłki

20 stycznia 2010 | Kraj | Karol Manys
Według relacji byłego szefa CBA Ryszard Sobiesiak  wprost wydawał politykom PO polecenia
autor zdjęcia: Darek Golik
źródło: Fotorzepa
Według relacji byłego szefa CBA Ryszard Sobiesiak wprost wydawał politykom PO polecenia

Z zeznań Mariusza Kamińskiego wynika, że politycy PO byli w pełni dyspozycyjni wobec Ryszarda Sobiesiaka

Działania związane z ustawą hazardową to najpoważniejsza, ale niejedyna, sprawa, za którą stoi główny bohater afery hazardowej Ryszard Sobiesiak. Z zeznań Mariusza Kamińskiego przed komisją śledczą wyłania się obraz biznesmena, który stworzył sieć powiązań z politykami różnego szczebla.

– Nie ma najmniejszych wątpliwości, że Zbigniew Chlebowski i Mirosław Drzewiecki są powiązani z lobby hazardowym i byli w pełni wobec niego dyspozycyjni – mówił Kamiński. Dodał, że w przypadku Chlebowskiego można nawet mówić o wieloletniej współpracy. Według niego asystent Drzewieckiego był z kolei na każde skinienie Sobiesiaka.

Niezwykłe kontakty

– Momentami to było aż szokujące, jak Chlebowski i Drzewiecki wykonywali wszystkie zachcianki lobbystów – stwierdził były szef CBA. Zaznaczył przy tym, że u Sobiesiaka nie wzbudzało to żadnego uznania. O politykach nie wyrażał się bowiem pochlebnie, nazywając ich „dupkami” czy „pacanami”. Zdarzyło się też, że wobec urzędnika, któremu dał łapówkę, dopuścił się potem szantażu.

Przy okazji Kamiński ujawnił, że słynne słowa Chlebowskiego: „Na 90 proc., Rysiu, załatwimy”, dotyczyły odnowienia licencji Sobiesiaka na prowadzenie kasyna we...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8527

Spis treści
Zamów abonament