Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

20 stycznia 2010 | Ekonomia

GOSPODARKA

Deficyt budżetowy za 2009 zbliżony będzie do 24 mld zł – stwierdziła wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska. Dodała, że w styczniu należy spodziewać się raczej deficytu niż nadwyżki budżetowej, ze względu na sytuację w FUS.

—eg

Bazując na informacjach nadchodzących z zachodnich gospodarek, scenariusz dla Polski jest bardziej pozytywny i nasza prognoza PKB w 2010 roku będzie trochę wyższa niż w październikowej projekcji – powiedział Mateusz Pipień, dyrektor Instytutu Ekonomicznego NBP agencji Bloomberga.W październiku NBP, prognozował ponad 1,8 proc. wzrost PKB w 2010 roku. Podwyższył wówczas prognozę z czerwca, która mówiła o 1,4 proc. wzroście.

—eg

Liczba zatrudnionych w nowoczesnych usługach może się podwoić w ciągu kilku lat.A to oznacza, że będzie w nim pracowało ok. 80 tys. osób. tak oszacowali eksperci na V Forum Outsourcingu. Jest to możliwe tym bardziej, że według Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych dla zagranicznych firm priorytetowe są w tym roku inwestycje w BPO. Polska oferuje im atrakcyjne położenia, wykształconą kadrę oraz prężne ośrodki akademickie.

—adw...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8527

Spis treści
Zamów abonament