Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Żonglowanie ekologią

22 listopada 2010 | Poleko | Dorota Słomczyńska

Proekologiczne działania to dzisiaj oczko w głowie wielu firm. Okazuje się, że im większe przedsiębiorstwo, tym większa ich świadomość ekologiczna.

O tym – i o wielu innych zagadnieniach – dyskutować będą specjaliści na rozpoczynających się 23 listopada w Poznaniu targach ekologicznych Poleko.

– Jeszcze kilkanaście lat temu cieszyliśmy się, że przestał dymić jeden z kominów w mieście. Dziś w wielu uprzemysłowionych regionach Polski dymi w ogóle tylko jeden komin. A to za sprawą wzrastającej z roku na rok świadomości ekologicznej przedsiębiorstw – podkreśla prof. Andrzej Mizgajski, kierownik Centrum Edukacyjnego Ochrony Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju poznańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz prezes fundacji Green Cross Poland. Profesor podczas targów Poleko będzie wraz z uczestnikami debaty szukał odpowiedzi na pytanie „Czy istnieją granice ochrony środowiska?”. – Odnoszę wrażenie, że we współczesnym świecie nadmiernie żongluje się słowem „środowisko”. Trzeba wiec na wstępie zdefiniować to pojęcie. Z jednej strony traktujemy je jako całokształt wytworów przyrody lub, jak kto woli, siły wyższej, i ten powinien podlegać ochronie. Z drugiej strony to otoczenie, w którym egzystuje zespół gatunków, czy otoczenie jako ochrona życia. W tym drugim przypadku czym innym jest ochrona środowiska, a czym innym ochrona człowieka – zauważa prof. Andrzej Mizgajski.

Liczy się skala

Jak dziś wygląda w Polsce świadomość ekologiczna przedsiębiorstw? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Brak okładki

Wydanie: 8783

Spis treści

Motoryzacja

Zamów abonament