Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kogo będą szukać firmy w 2011 roku

05 stycznia 2011 | Ekonomia | Anita Błaszczak
Wzrost ogłoszeń rekrutacyjnych widać we wszystkich działach. Ponad połowa ofert dotyczy stanowisk związanych ze sprzedażą.
źródło: Rzeczpospolita
Wzrost ogłoszeń rekrutacyjnych widać we wszystkich działach. Ponad połowa ofert dotyczy stanowisk związanych ze sprzedażą.

Choć ten rok nie przyniesie jeszcze powrotu hossy w zatrudnieniu, to w niektórych zawodach i specjalnościach nastały już czasy rynku pracownika

Programiści, architekci, wdrożeniowcy i menedżerowie projektów w sektorze IT, dyrektorzy kontraktów, kierownicy i koordynatorzy projektów w budownictwie, a także handlowcy.

Właśnie te specjalności najczęściej wymieniają doradcy personalni i eksperci branży HR na pytanie o zawody, w których to nie pracodawcy, a kandydaci będą w tym roku dyktować reguły gry.

Pogoda dla fachowca

Badania planów rekrutacyjnych firm sugerują dalszy wzrost liczby ofert pracy i w roku 2011, ale – jak twierdzą przedstawiciele branży HR – w większości zawodów nie widać na razie szans na powrót hossy z lat 2007 – 8, gdy to pracodawcy konkurowali o pracowników.

14 procent firm planuje w tym roku większe rekrutacje niż w 2009 r. (wg badań SMG/KRC dla Pracuj.pl)

– Nie spodziewamy się, aby rok 2011 stał się czasem rynku kandydata w powszechnym znaczeniu – twierdzi Leszek Kurycyn, dyrektor operacyjny Manpower Professional, oceniając, że w większości zawodów rynek pracy w roku 2011 będzie zrównoważony. – Nie spodziewam się powrotu rynku pracownika. Raczej dalszej stabilizacji – wtóruje mu Piotr Mazurkiewicz, partner w firmie doradztwa personalnego HRK.

Od tej reguły jest jednak kilka wyjątków – zawodów i specjalności, gdzie to kandydaci będą rozdawać karty. Leszek Kurycyn wymienia wśród...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8819

Spis treści
Zamów abonament