Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odrębne stanowiska i inny zakres zadań

28 lutego 2013 | Prawo i praktyka | Leszek Jaworski

Zakaz pracy na dwóch etatach w jednym zakładzie nie dotyczy sytuacji, gdy chodzi o wykonywanie zupełnie innych obowiązków. Należy przy tym brać pod uwagę rodzaj stanowiska, funkcję czy specjalizację

Zasadą jest pozostawanie stron angażu w jednym stosunku pracy. Nawet wówczas, gdy przedmiotem pracowniczego zobowiązania jest rodzaj pracy szeroko określony nazwą kilku zawodów lub specjalności czy funkcji (wyrok SN z 13 marca 1997 r., I PKN 43/97). Od tej reguły obowiązują jednak wyjątki.

Dopuszczalne jest bowiem zawarcie z własnym pracownikiem dodatkowej umowy o pracę za normalnym wynagrodzeniem, gdy rodzaj wykonywanych obowiązków jest wyraźnie inny niż uzgodniony w podstawowym czasie pracy.

Rodzaj obowiązków

Określenie rodzaju pracy to obowiązkowy element treści umowy. Jego brak oznacza nieważność angażu. Należy go podać jako nazwę zawodu (np. lekarz), specjalności (np. księgowy), stanowiska,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9474

Wydanie: 9474

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament