Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konieczne jest sporządzenie planu

23 września 2013 | Ekspert księgowy

W fazie menedżerskiej zarządy łączących się spółek umawiają się co do zasad i warunków tego procesu. Muszą ustalić m.in. zasady przyznania udziałów lub akcji przejmującej stronie

Pierwszą fazą połączenia spó- łek, po podjęciu decyzji o realizacji takiego projektu, jest faza menedżerska. Ciężar prowadzenia projektu obciąża wtedy zarządy łączących się spółek. Mają one bowiem uzgodnić w formie pisemnej plan połączenia, który jest swoistą „umową" pomiędzy zarządami definiującą zasady i warunki całego procesu. Obligatoryjne składniki planu połączenia spółek kapitałowych wymienia art. 499 § 1 kodeku spółek handlowych.

Do ogłoszenia – MSiG lub strona internetowa

Plan połączenia podlega ogłoszeniu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, ewentualnie na stronach internetowych łączących się spółek – co może zaoszczędzić wymierne kwoty. Podlega także złożeniu w sądzie rejestrowym. Do planu należy dołączyć:

- projekty uchwał o połączeniu spółek – warto już na tym etapie opracować finalną treść uchwał, ponieważ praktyka niektórych sądów rejestrowych jest taka, że żądają one pełnej zgodności treści projektu uchwały z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9646

Wydanie: 9646

Spis treści
Zamów abonament