Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po zmianie przeznaczenia należy oddać zysk

23 września 2013 | Ekspert księgowy

Późniejsze przekazanie nieruchomości mieszkalnej wraz z miejscem postojowym, wykorzystywanych w działalności gospodarczej przez okres krótszy niż 12 miesięcy, na cele osobiste oznacza obowiązek skorygowania kosztów.

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie doradztwa. W ewidencji ma też wpis o symbolu: PKD 68.20.Z – wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi.

W czerwcu 2011 r. wspólnie z żoną nabył lokal mieszkalny w budynku wielorodzinnym, posiadający niezależną księgę wieczystą. Małżonkowie nabyli też miejsce postojowe. We wniosku o interpretację podatnik wskazał, że mieszkanie oraz przynależne do niego stanowisko postojowe będzie wykorzystywał w działalności poprzez ich wynajem przez okres krótszy niż rok. Potem znów przeznaczy je na cele osobiste. Podatnik chce pełną wartość zakupu nieruchomości (z wyłączeniem udziałów we...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9646

Wydanie: 9646

Spis treści
Zamów abonament