Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kawalerki nie sprzedają się źle

23 września 2013 | Nieruchomości
ConceptHouse – kawalerkę można tu kupić za 9,6 tys. zł za mkw.
źródło: Rzeczpospolita
ConceptHouse – kawalerkę można tu kupić za 9,6 tys. zł za mkw.
W warszawskim Wawrze ukończone kawalerki kosztują przeciętnie ok. 5,8 tys. zł za 1 mkw., a w Śródmieściu – aż 11,1 tys. zł za 1 mkw.
źródło: Rzeczpospolita
W warszawskim Wawrze ukończone kawalerki kosztują przeciętnie ok. 5,8 tys. zł za 1 mkw., a w Śródmieściu – aż 11,1 tys. zł za 1 mkw.

Nowe osiedla | Najtańsze gotowe jednopokojowe mieszkania można kupić za mniej niż 200 tys. zł. Takie lokale znajdują się jednak z dala od centrum, głównie na Białołęce.

Dorota Kaczyńska

W stolicy podaż gotowych kawalerek od deweloperów spadła w ciągu ostatniego roku o ok. 15 proc. – wyliczają przedstawiciele serwisu RynekPierwotny.com.

– Ostatnio, ze względu na ograniczoną zdolność kredytową Polaków, na rynku dominował popyt na mniejsze lokale, w tym również kawalerki. W efekcie deweloperzy wprowadzili do swojej oferty dużo więcej jednopokojowych lokali niż jeszcze kilka lat temu – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w spółce Ronson Development.

Szybkie transakcje

Najwięcej gotowych jednopokojowych mieszkań czeka na nabywców na Białołęce (ok. 200).

– W tej dzielnicy mieszkania kupują głównie rodziny, dla których kawalerki są zbyt małe – wyjaśnia Joanna Tomczyk, analityk z redNet Property Group. Z kolei niemalże pojedyncze oferty można znaleźć na Ursynowie, w Wesołej, w Wawrze, na Bielanach czy Ochocie.

Wiele kawalerek, jak zauważa Jarosław Jędrzyński, analityk z portalu RynekPierwotny.com, pochodzi z inwestycji oddanych w ostatnich pięciu kwartałach, czyli z osiedli, których budowa ruszała dwa–trzy lata temu.

– W Warszawie nie brakuje projektów z ostatnich lat, w których deweloper zaplanował sporą liczbę kawalerek, ale w momencie ukończenia budowy wszystkie lub prawie wszystkie były sprzedane. To mieszkania najczęściej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9646

Wydanie: 9646

Spis treści
Zamów abonament