Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wojna na haki w armii

23 września 2013 | Kraj | Andrzej Stankiewicz

Nagłe odwołanie szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego to efekt brutalnej wojny na haki.

„Rz" dotarła do dokumentu, który stał się bezpośrednią przyczyną dymisji gen. Janusza Noska. Kierowana przez niego SKW od kilku miesięcy weryfikowała ankietę bezpieczeństwa wpływowego wiceszefa MON gen. Waldemara Skrzypczaka. Pismo, którym dysponujemy, nazywa tę operację „poszerzonym postępowaniem sprawdzającym wszczętym na wniosek ministra obrony narodowej".

Ankieta zawiera drażliwe pytania dotyczące nie tylko spraw majątkowych, ale także rodzinnych i obyczajowych, a także stanu zdrowia psychicznego i skłonności do używek. Ankieta stanowi podstawę do wydania przez SKW certyfikatu – tzw. poświadczenia bezpieczeństwa – pozwalającego na dostęp do informacji niejawnych.

W miniony czwartek szef SKW gen. Janusz Nosek napisał premierowi i szefowi MON jasno: „Przeprowadzone czynności oraz zgromadzony materiał dowodowy zobowiązują Służbę Kontrwywiadu Wojskowego do odmowy wydania Panu Waldemarowi Skrzypczakowi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9646

Wydanie: 9646

Spis treści
Zamów abonament