Warto ograniczyć ryzyko działalności komisu samochodowego
Przedsiębiorca powinien dopasować zakres ochrony do swoich potrzeb gospodarczych.
Odpowiednio dobrana polisa zabezpieczy właściciela komisu od szkód, które może ponieść on sam albo może wyrządzić innym osobom.
– Analiza ryzyk związanych z działalnością komisu powinna zawsze stanowić punkt wyjścia do konstrukcji kompleksowego programu ubezpieczenia określonej placówki – mówi Piotr Frąckiewicz, ekspert PZU.
Jeśli przedsiębiorca sam ma z tym problem, to pomoże mu agent albo broker.
– Ochrona ubezpieczeniowa dla komisu musi obejmować nie tylko będące w jego posiadaniu pojazdy, ale też budynki, budowle, maszyny, urządzenia i inne elementy wyposażenia znajdujące się w miejscu prowadzenia działalności – radzi Rafał Klepuszewski, kierownik ds. Ubezpieczeń Małych i Średnich Przedsiębiorstw Liberty Direct. – Każdy komis powinien również ubezpieczyć swoją odpowiedzialność cywilną na wypadek szkód odniesionych przez osoby trzecie.
Przede wszystkim ubezpieczenie mienia
Zakres ochrony mienia obejmuje ubezpieczenie od pożaru i innych zdarzeń losowych, w tym od powodzi czy gradobicia, nabierających szczególnie istotnego znaczenia dla tej branży w okresie wiosennych i letnich zjawisk pogodowych.
Warto pamiętać, że zniszczenie przez gradobicie kilku samochodów może kosztować przedsiębiorcę nawet kilkaset tys. zł. Przydaje się też ochrona na wypadek kradzieży z włamaniem, rozboju lub...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta