Menedżerskie zadania bez rozliczania nadgodzin
Kontrakt cywilnoprawny jest bardzo pożądany przy zatrudnianiu kadry kierowniczej, bo nie trzeba wtedy baczyć na limity dotyczące czasu pracy. Nie zawsze jednak taką formę współpracy można zastosować.
Kreatywny, elastyczny w działaniu, a do tego doświadczony, z doskonałymi umiejętnościami zarządzania ludźmi. Jak już się znajdzie dobry fachowiec, trzeba z nim zawrzeć właściwą umowę. Ale co będzie lepsze – etat czy kontrakt menedżerski?
Człowiek orkiestra
Osoby zarządzające są świadome obciążenia związanego z bieżącym kierowaniem działalnością spółki, nie wspominając o rosnącej złożoności rynku.
Kadra zarządzająca nie dochodzi do prestiżu prostą drogą. Ani tym bardziej krótką. Pozostaje tajemnicą poliszynela, że przeciętny kierownik pracuje dłużej niż wynika z powszechnych norm czasu pracy. Na wysokich stanowiskach jest to absolutna konieczność, podyktowana realiami życia gospodarczego oraz trwającego ciągle kryzysu.
Czas poświęcany na zarządzanie biznesem jest wysoko ceniony. Wiedzą o tym zarówno menedżerowie, jak i potencjalni pracodawcy, gotowi przeznaczyć pokaźne kwoty na zatrudnienie utalentowanej kadry. Kiedy więc strony siadają do rozmów, mogą pojawić się rozbieżności dotyczące podejścia do ponadwymiarowych zadań czy rozliczania przepracowanych nadgodzin. Aby uniknąć wzajemnych pretensji, warto zawczasu zastanowić się, która z podstaw nawiązania współpracy najlepiej w tym zakresie ochroni każdego z partnerów.
Usidlenie lwa
Decydując się na zatrudnienie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta