Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekspansja deweloperów w stolicy

29 października 2014 | Mapa inwestycji mieszkaniowych | Aneta Gawrońska
źródło: Rzeczpospolita
W inwestycji Wiślany Mokotów w Warszawie ceny mkw. mieszkań wahają się od 6800 do 8100 zł
źródło: materiały prasowe
W inwestycji Wiślany Mokotów w Warszawie ceny mkw. mieszkań wahają się od 6800 do 8100 zł

Nowe inwestycje | Osiedla bezczynszowe, minimieszkania, luksusowe apartamenty. 
Oferta deweloperów w Warszawie jest bardzo bogata.

Na warszawskim rynku przybywa nowych inwestycji mieszkaniowych. Tylko w drugim i trzecim kwartale tego roku wprowadzono do sprzedaży niemal 10,5 tys. nowych mieszkań, a więc w przybliżeniu tyle samo, co w całym 2013 roku – podkreśla Tomasz Pawelec, analityk redNet Property Group. Z analiz wynika, że liczba wprowadzonych do oferty inwestycji przewyższa bieżącą sprzedaż, która jest na wysokim, stabilnym poziomie 3,7 tys. mieszkań kwartalnie. – Wynik jest jednak gorszy niż notowany od połowy 2013 r. aż do końca pierwszego kwartału 2014 r., kiedy to kwartalnie sprzedawało się ok. 4 tys. mieszkań – informuje Tomasz Pawelec.

Wolą kupić, niż wynająć

Na koniec września deweloperzy oferowali w Warszawie ponad 18,2 tys. mieszkań. – Podaż lokali w powiatach okalających Warszawę także systematycznie rośnie. Dziś jest to ok. 4 tys. lokali – mówi analityk redNet Property Group. – Niemal 70 proc. mieszkań wprowadzonych do sprzedaży w drugim kwartale 2014 roku to segment popularny. Ceny lokali w nowych warszawskich inwestycjach zaczynają się od poziomów umożliwiających zakup w ramach programu „Mieszkanie dla młodych" – dodaje. Największe osiedla powstają etapami. – Terminy rozpoczęcia kolejnych części deweloperzy uzależniają od tempa sprzedaży poprzednich etapów oraz od postępu prac na budowie – mówi Tomasz Pawelec....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9979

Wydanie: 9979

Spis treści
Zamów abonament