Hotel bez drogi ewakuacji można zamknąć na stałe
Naruszenia przepisów przeciwpożarowych w obiekcie hotelowym zagrażające życiu gości dają podstawę do wprowadzenia natychmiastowego zakazu jego działania. Strażacy nie muszą przy tym uwzględniać słusznego interesu hotelarza.
DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA
Komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej, zakazał spółce z o.o. użytkowania należącego do niej obiektu hotelowego. Jednocześnie nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności w związku z uznaniem, że budynek zagraża życiu ludzi.
Decyzja została wydana w związku z przeprowadzonymi czynnościami kontrolno-rozpoznawczymi. W ich toku stwierdzono modernizację budynku polegającą na jego przebudowie i adaptacji na obiekt zamieszkania zbiorowego związany z działalnością spółki. Analiza zebranego materiału wykazała liczne nieprawidłowości z zakresu warunków budowlanych, które mają wpływ na ochronę przeciwpożarową i warunki ewakuacji. Właściciel nie przedstawił też dokumentacji techniczno-projektowej przeprowadzonych prac w obiekcie.
Nawet drzwi się nie nadawały
Organ zauważył, że obiekt należy zaliczyć do grupy budynków średniowysokich o wysokości powyżej 12 m (wysokość stwierdzona 13,6 m bez grubości stropów) i kategorii ZLV zagrożenia ludzi jako obiekt zamieszkania zbiorowego. Z uwagi na to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta