Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hotel bez drogi ewakuacji można zamknąć na stałe

21 stycznia 2015 | Dobra Firma | Aleksandra Tarka

Naruszenia przepisów przeciwpożarowych w obiekcie hotelowym zagrażające życiu gości dają podstawę do wprowadzenia natychmiastowego zakazu jego działania. Strażacy nie muszą przy tym uwzględniać słusznego interesu hotelarza.

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA

Komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej, zakazał spółce z o.o. użytkowania należącego do niej obiektu hotelowego. Jednocześnie nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności w związku z uznaniem, że budynek zagraża życiu ludzi.

Decyzja została wydana w związku z przeprowadzonymi czynnościami kontrolno-rozpoznawczymi. W ich toku stwierdzono modernizację budynku polegającą na jego przebudowie i adaptacji na obiekt zamieszkania zbiorowego związany z działalnością spółki. Analiza zebranego materiału wykazała liczne nieprawidłowości z zakresu warunków budowlanych, które  mają wpływ na ochronę przeciwpożarową i warunki ewakuacji.  Właściciel nie przedstawił też dokumentacji techniczno-projektowej przeprowadzonych prac  w  obiekcie.

Nawet drzwi się nie nadawały

Organ zauważył, że obiekt należy zaliczyć do grupy budynków średniowysokich o wysokości powyżej 12 m (wysokość stwierdzona 13,6 m bez grubości stropów) i kategorii ZLV zagrożenia ludzi jako obiekt zamieszkania zbiorowego. Z uwagi na  to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10045

Wydanie: 10045

Spis treści
Zamów abonament