Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniej dla opozycjonisty

21 stycznia 2015 | Kraj | Wiktor Ferfecki
Przykładem żyjącego w biedzie dawnego opozycjonisty była przez lata Anna Walentynowicz, zmarła w 2010 r. legendarna działaczka „S”
autor zdjęcia: Maciej Sochor
źródło: PAP/CAF
Przykładem żyjącego w biedzie dawnego opozycjonisty była przez lata Anna Walentynowicz, zmarła w 2010 r. legendarna działaczka „S”

Pomoc dla działaczy opozycji z czasów PRL będzie niższa, niż chciał Senat.

Na tę ustawę dysydenci z PRL czekają już ćwierć wieku. Rok temu Senat skierował w końcu do Sejmu projekt zakładający, że specjalne świadczenia dostaną znajdujący się w trudnej sytuacji byli opozycjoniści i osoby represjonowane. W czwartek do prac nad projektem w końcu formalnie przystąpi sejmowa podkomisja. Jednak już teraz wiadomo, że pomoc będzie dużo niższa, niż proponowali senatorowie. Na pierwotne brzmienie projektu nie chciał się zgodzić rząd.

Obecnie byli opozycjoniści teoretycznie nie są bez pomocy, gdyż mogą się starać o specjalne renty od premiera. Ich staż pracy konieczny do emerytury może zostać zwiększony o okres, gdy z powodu działalności opozycyjnej byli bezrobotni.

Wojciech Borowik, prezes...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10045

Wydanie: 10045

Spis treści
Zamów abonament