Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Adwokat jak consigliere

21 stycznia 2015 | Rzecz o prawie | Katarzyna Wójcik
źródło: materiały prasowe

Prawnik powinien być doradcą klienta. Czasem nie wystarczy wyjaśnienie mu aspektu prawnego, trzeba też pomóc podjąć decyzję biznesową.

Rz: W wieku 32 lat prowadzi pan kancelarię obsługującą duże przedsiębiorstwa, także z udziałem kapitału zagranicznego. Jaka jest pana recepta na sukces?

Daniel Bieszczad: Po pierwsze, klientów trzeba zdobyć już przed otwarciem kancelarii, najlepiej jeszcze na aplikacji. Nie można unikać też trudnych spraw. Ja na przykład bezpośrednio po aplikacji podjąłem się prowadzenia sporu sądowego z dużym deweloperem. W ten sposób pozyskałem kolejnych klientów.

Po drugie, trzeba uważnie obserwować rynek. Ostatnio zauważyliśmy, że przybywa spraw z dziedziny ochrony konkurencji oraz prawa konsumenckiego. Podjęliśmy więc decyzję o zatrudnieniu osób, które skupią się tylko na tych postępowaniach.

Ważne jest też, by nie unikać mediów. Wypowiadając się jako ekspert, nawet tylko w publikacjach internetowych, istnieję w wirtualnym świecie. Staję się rozpoznawalny.

To chyba nie wystarczy.

Oczywiście. Dobrym pomysłem na pozyskiwanie klientów jest pozycjonowanie swojego nazwiska i nazwy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10045

Wydanie: 10045

Spis treści
Zamów abonament