Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Globalizacja utrudnia kontrolę i sprzyja samoregulacji

21 stycznia 2015 | Prawo | Dorota Koseła
źródło: materiały prasowe

Według generalnych inspektorów ochrony danych osobowych m.in. z Kanady, Australii, Belgii to sklepy internetowe powinny dbać o to, by producenci aplikacji przywiązywali większą wagę do ochrony danych osobowych – zauważa prawnik

Regulatorzy ochrony danych osobowych podjęli kolejną próbę uporządkowania przetwarzania danych osobowych w środowisku internetowym. W krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce, mogą oni w drodze decyzji administracyjnej nakazać określone zachowanie podmiotom przetwarzającym dane osobowe, w szczególności w przypadku naruszenia prawa w tym zakresie.

Dodatkowo w takiej sytuacji może wchodzić w grę odpowiedzialność karna. Jednak stosowanie prawa administracyjnego lub karnego nie zawsze jest jedyną metodą zwalczania naruszeń.

List otwarty

Z tego powodu 9 grudnia 2014 r. regulatorzy ochrony danych osobowych z całego świata podpisali list otwarty do podmiotów prowadzących siedem sklepów z aplikacjami na urządzenia mobilne (ang. app marketplaces), tj. Apple, Google, Samsung, Microsoft, Nokia, Blackberry oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10045

Wydanie: 10045

Spis treści
Zamów abonament