Dofinansowanie z Funduszu Pracy nie podlega zwolnieniu z CIT
Środki zgromadzone na Krajowym Funduszu Szkoleniowym nie są związane z programami operacyjnymi współfinansowanymi z funduszy europejskich ani nie pochodzą z budżetu państwa lub budżetu jednostek samorządu terytorialnego. Pracodawca, który otrzymał z niego kwoty na szkolenie pracowników, musi zapłacić podatek.
Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach z 30 września 2015 r. (IBPB-1-2/4510-246/15/BKD).
W czerwcu 2015 r. podatnik będący osobą prawną podpisał z powiatowym urzędem pracy umowę, której przedmiotem było dofinansowanie z Funduszu Pracy w formie Krajowego Funduszu Szkoleniowego kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy w wieku 45 lat i więcej. Zgodnie z umową spółka miała otrzymać refundację na wyodrębniony rachunek bankowy w wysokości 80 proc. poniesionych wydatków na przedmiotowe kształcenie. Otrzymana dotacja z KFS przyznana na sfinansowanie kosztów szkoleń stanowiła pomoc de minimis udzieloną zgodnie z warunkami dopuszczalności określonymi przepisami rozporządzenia Komisji Unii Europejskiej nr 1407/2013 z 18 grudnia 2013 r. w sprawie stosowania art. 107 i 108 traktatu o funkcjonowaniu UE do pomocy de minimis.
Podatnik zwrócił się do organu podatkowego z pytaniem, czy otrzymane dofinansowanie z KFS podlega zwolnieniu, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o podatku dochodowym od osób...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta