Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samorządy mają kłopoty z wadium i protokołami

23 listopada 2015 | Prawo | Katarzyna Borowska

W 2014 r. regionalne izby obrachunkowe wykryły 1517 błędów dotyczących zamówień publicznych. To mniej niż w latach poprzednich.

Samorządy mają największe problemy z wadium. Popełniają błędy zarówno przy określaniu zasad jego wnoszenia, jak i zwrotu lub zatrzymywania. W 2014 roku regionalne izby obrachunkowe wykryły 112 związanych z tym omyłek. Jak podkreślał także Mateusz Winiarz, zastępca prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie (podczas konferencji na temat kontroli w systemie zamówień publicznych organizowanej przez UZP), 112 nieprawidłowości dotyczyło nieustalenia lub niewłaściwego ustalenia wartości zamówienia. Samorządy mają także problemy z protokołem. 108 wykrytych błędów polegało na tym, że w ogóle go nie przygotowano lub sporządzono nieprawidłowo.

Niejasne przepisy

– Kwestie wadium, ustalania wartości zamówienia czy też sporządzania protokołu nie są na tyle skomplikowane, by musiały sprawiać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10302

Wydanie: 10302

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament