Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obiecywanie Niderlandów

23 listopada 2015 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

W mediach przelała się fala hejtu przeciw Airbusowi. Chodzi o zwrócenie uwagi nowego rządu na roszczenia firmy, która złożyła ofertę 
z błędami i chce obalić postępowanie na śmigłowce.

Tomasz Krysiński

Z zaskoczeniem i przykrością przeczytałem jednak, że do grupy związkowców i pseudoekspertów dołączyła Fundacja UMCS w Lublinie. Przygotowała raport zawierający nieprawdziwe dane na temat przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii, w tym na temat planów inwestycyjnych firmy Airbus w Polsce i ich konsekwencji dla polskiej gospodarki.

Od prawie dziesięciu lat Airbus współpracuje przy licznych projektach naukowych z polskimi uczelniami. Cenię polską myśl techniczną i potencjał polskich inżynierów. Jestem prezesem do spraw innowacji i rozwoju w firmie Airbus Helicopters, jako inżynier reprezentuję nauki ścisłe i jestem przyzwyczajony do rygoru w analizach i badaniach oraz przestrzegania metodologii.

Tym bardziej jest mi przykro stwierdzić zaskakującą tendencyjność i brak zachowania podstawowych zasad rzetelności w raporcie przygotowanym przez Fundację UMCS. Zaskoczony jestem tym, że lubelska uczelnia, a w zasadzie fundacja, włączyła się w polemikę po stronie jednego z oferentów w przetargu, który swoją przegraną w postępowaniu stara się ominąć, stosując narzędzia propagandowe.

Po pierwsze, fundacja dokonuje porównań tak naprawdę nie porównując, lecz spekulując. Nie posiada danych od firmy Airbus, do czego zresztą się przyznaje, co więcej – nawet nie zadała sobie trudu, by o te dane wystąpić. Jak można wyciągać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10302

Wydanie: 10302

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament