Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestycje hotele condo

23 listopada 2015 | Nieruchomości - Rynek komercyjny
Diune Hotel & Resort w Kołobrzegu
źródło: materiały prasowe
Diune Hotel & Resort w Kołobrzegu

Hotele funkcjonujące w systemie condo wciąż błędnie utożsamiane są z apartamentami wakacyjnymi, które są po prostu luksusowymi mieszkaniami w miejscowościach wypoczynkowych, chociaż często oferowane przez deweloperów również z zarządzaniem wynajmem. A condo hotel to nieruchomość będąca połączeniem samodzielnych - pod względem własności - jednostek mieszkalnych i wysokiej klasy hotelu - opowiada Jan Wróblewski, członek zarządu spółki Zdrojowa Invest & Hotels..

Dodaje, że najczęściej condo hotel to obiekt skategoryzowany na cztery, pięć gwiazdek lub luksusowy obiekt wakacyjny w miejscowości wypoczynkowej. Od typowych hoteli nie różni się ani wyglądem, ani jakością świadczonych usług czy funkcjonalnością.

- Pokoje wykończone są w tym samym stylu i standardzie, lecz częściej mają większą powierzchnię. Gdy międzynarodowe sieci lokalizują swoje obiekty głównie w dużych miastach, condo hotele rozkwitają w kurortach. Natomiast wyróżniającą cechą tego typu obiektu jest sposób finansowania i własności, gdzie każdy pokój ma swojego właściciela, który z tytułu wynajmu czerpie zyski, mogąc jednocześnie przyjechać na wypoczynek w ramach pobytów właścicielskich - wyjaśnia Jan Wróblewski.

Właściciele mają pełne prawo do dysponowania i rozporządzania swoim apartamentem, dokładnie w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10302

Wydanie: 10302

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament