Czy wszyscy udziałowcy powinni się zgodzić na handel winem
Właściciel winiarni musi mieć zgodę wszystkich współwłaścicieli budynku, w którym się ona mieści, na sprzedaż napojów alkoholowych.
Do prezydenta miasta wpłynął wniosek o wznowienie postępowania w sprawie udzielonych właścicielowi winiarni zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz o uchylenie ich. Wniosek w tej sprawie złożył jeden ze współwłaścicieli budynku, w którym znajdowała się winiarnia.
Prezydent odmówił uchylenia zezwolenia. Współwłaściciel budynku wniósł odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. SKO uchyliło w całości decyzję prezydenta. Jego zdaniem w sprawie zachodzi przesłanka wznowienia postępowania określona w art. 145 § 1 pkt 5 ustawy z 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego.
Właściciele budynku wielorodzinnego, w którym zlokalizowana jest winiarnia, nie wyrazili bowiem zgody na sprzedaż napojów alkoholowych w zajmowanym przez nią lokalu.
Budynek jest mieszkalny
Ze znajdującego się w aktach sprawy pisma przewodniczącej Zrzeszenia Właścicieli i Zarządców Domów wynika też, że jest to budynek mieszkalny. Współwłasność budynku jest współwłasnością w częściach ułamkowych, zatem do rozporządzania rzeczą wspólną oraz do innych czynności,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta