Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy wszyscy udziałowcy powinni się zgodzić na handel winem

30 grudnia 2015 | Dobra Firma

Właściciel winiarni musi mieć zgodę wszystkich współwłaścicieli budynku, w którym się ona mieści, 
na sprzedaż napojów alkoholowych.

Do prezydenta miasta wpłynął wniosek o wznowienie postępowania w sprawie udzielonych właścicielowi winiarni zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz o uchylenie ich. Wniosek w tej sprawie złożył jeden ze współwłaścicieli budynku, w którym znajdowała się winiarnia.

Prezydent odmówił uchylenia zezwolenia. Współwłaściciel budynku wniósł odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. SKO uchyliło w całości decyzję prezydenta. Jego zdaniem w sprawie zachodzi przesłanka wznowienia postępowania określona w art. 145 § 1 pkt 5 ustawy z 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego.

Właściciele budynku wielorodzinnego, w którym zlokalizowana jest winiarnia, nie wyrazili bowiem zgody na sprzedaż napojów alkoholowych w zajmowanym przez nią lokalu.

Budynek jest mieszkalny

Ze znajdującego się w aktach sprawy pisma przewodniczącej Zrzeszenia Właścicieli i Zarządców Domów wynika też, że jest to budynek mieszkalny. Współwłasność budynku jest współwłasnością w częściach ułamkowych, zatem do rozporządzania rzeczą wspólną oraz do innych czynności,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10332

Wydanie: 10332

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament