Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Warzenie piwa wciąż nas kręci

30 grudnia 2015 | Życie Mazowsza | Beata Drewnowska
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa

Jacek Materski | Warszawa jest największym rynkiem piw niszowych w Polsce – mówi współwłaściciel browaru Artezan.

Rz: Już za niespełna pół roku odbędzie się kolejna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa, którego jest pan współorganizatorem. Prace już ruszyły?

Jacek Materski: Praca nad kolejną edycją zaczęła się praktycznie od razu w październiku, czyli tuż po zakończeniu tegorocznego festiwalu. Przede wszystkim analizą tego, co było. Chcemy, aby przyszłoroczna impreza była jeszcze bardziej atrakcyjna.

Co planujecie?

Naszą ambicją i głównym celem festiwalu jest pokazywanie, co nowego dzieje się w piwowarstwie. Od dłuższego czasu pracujemy nad ściągnięciem do Warszawy kilku browarów rzemieślniczych z zagranicy. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli podać już oficjalnie nazwy tych gwiazd międzynarodowej sceny piwowarskiej. Jak zwykle zaprezentujemy nowo powstałe browary. Będzie też sporo piwnych premier. Mamy również wiele pomysłów na stworzenie dobrej atmosfery i zabawy dla gości odwiedzających festiwal. Będą także nowe, interesujące tematy prelekcji i dyskusji, warsztaty i degustacje prowadzone przez znawców tematyki piwnej....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10332

Wydanie: 10332

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament