Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poszerza się rynek pracownika

30 grudnia 2015 | Ekonomia
W każdej branży więcej firm chce teraz zwiększać zatrudnienie, niż je ciąć
źródło: Rzeczpospolita
W każdej branży więcej firm chce teraz zwiększać zatrudnienie, niż je ciąć

Eksperci i łowcy głów zgodnie twierdzą, że w 2016 r. większa grupa specjalistów odczuje wzmocnienie swojej pozycji na rynku pracy.

Anita Błaszczak

Do niedawna na pytanie o poszukiwanych kandydatów do pracy rekruterzy wymieniali najczęściej fachowców, czyli wykwalifikowanych robotników (a i to nie każdej specjalności) oraz informatyków. Jednak w 2015 roku grupa poszukiwanych kandydatów zdecydowanie się poszerzyła. Ten trend będzie się umacniał w 2016 roku, gdy – jak ocenia Grzegorz Baczewski, dyrektor departamentu dialogu społecznego i stosunków pracy Konfederacji Lewiatan – już na dobre możemy przejść od tzw. rynku pracodawcy do rynku pracownika.

Według niego w 2016 r. najszybciej miejsc pracy powinno przybywać w produkcji przemysłowej i budownictwie, a wyraźną skłonność do zwiększania zatrudnienia widać także w handlu detalicznym i hurtowym.

Tysiące ofert w usługach dla biznesu

Potwierdzają to również przedstawiciele agencji zatrudnienia i firm doradztwa personalnego. Piotr Wielgomas, prezes Bigramu, ocenia, że w 2016 r. praktycznie każdy, kto ma pewien poziom kwalifikacji i jest gotów do mobilności oraz elastyczny w negocjowaniu warunków płacowych, będzie w stanie znaleźć ciekawą ofertę pracy.

Marek Strojkowski, kierownik ds. rozwoju...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10332

Wydanie: 10332

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament